באיזה מדינות מדברים אנגלית ואיפה אנגלית היא השפה הרשמית?

באיזה מדינות מדברים אנגלית ואיפה אנגלית היא השפה הרשמית?

היא מהווה חלק בלתי נפרד מחיינו, היא מדוברת בהכי הרבה מדינות ברחבי העולם, וקרוב לחצי מיליארד איש דוברים אותה כשפת אם. השפה האנגלית, גבירותיי ורבותיי. אז היכן מדברים אנגלית ברחבי העולם? כיצד ניתן ללמוד אנגלית במהירות ובקלות? Read And Learn (תקראו ותלמדו) …

השפה האנגלית – נעים להכיר 🤝

השפה האנגלית היא אחת מהשפות העתיקות בהיסטוריה, עם עדויות לקיומה עוד מסביבות שנת 500 לספירה, במה שמכונה כיום "אנגלית עתיקה". משנת 1,100 לערך השתנתה השפה ללא היכר, והפכה ל"אנגלית תיכונה",  אשר מזכירה יותר את האנגלית בת-ימינו – "אנגלית מודרנית", השפה אשר מדוברת קרוב ל-400 שנה. השפה האנגלית אמנם אינה השפה המדוברת ביותר בעולם (ועל זה נאמר – מיליארד סינים לא טועים), אבל היא מדוברת בהכי הרבה מדינות – או כשפה רשמית או כשפה משנית, בכללן בישראל.

אנגלית כשפה רשמית – באילו מדינות זה קורה?

הנה פריט מידע שלבטח יפתיע אתכם, ותוכלו לשלוף אותו כהפגנת ידע מופגנת בשיחת הסלון הבאה: אנגלית אינה השפה הרשמית בארצות הברית (וגם לא באוסטרליה) – Shocking! הסיבה היא שבמדינות הללו לא מוגדרת אף שפה רשמית (מוזר, אבל זה המצב). כמובן שמדובר בשפה השלטת על ידי מרבית האוכלוסייה, אם כי אין לה תוקף רשמי. אז היכן היא כן רשמית? ובכן, הרשימה ארוכה: קנדה, בריטניה, הודו, הונג קונג, קמרון, גאנה, הפיליפינים, אירלנד, דרום אפריקה, זימבבואה, זמביה וסינגפור הן המדינות הגדולות ביותר בהן אנגלית היא השפה הרשמית. רשימת המדינות הקטנות ארוכה עוד יותר וכוללת את מלטה, טרינידד, פוארטו ריקו, אוגנדה, איי הבתולה, סיישל, פקיסטן, ניו זילנד ועוד. בסך הכל, אנגלית היא השפה הרשמית בלמעלה מ-70 מדינות ברחבי העולם!

אנגלית כשפה משנית – בעשרות מדינות ברחבי העולם

אוכלוסיית העולם מונה קרוב ל-8 מיליארד נפש. על פי הערכות, קרוב לרבע מהם (כ-1.8 מיליארד) דוברי אנגלית ברמה כזו או אחרת.  אצל קרוב לחצי מיליארד איש מדובר בשפת אם, ומספר גבוה אף יותר דובר את השפה כשפה שנייה. מדובר במרבית מדינות מערב אירופה (איטליה, הולנד, ספרד, הונגריה, אוסטריה, גרמניה ועוד), שלל מדינות באסיה ובאפריקה, וגם במזרח התיכון שלנו (יוון, קפריסין, טורקיה וכמובן – ישראל).

לימוד אנגלית – כן, אתה יכול!

רבים מפקפקים ביכולתם ללמוד שפה חדשה, בטח אם עברו את העשור השלישי לחייהם. אז זהו, שמעבר לעובדה שמדובר בשפה קלה יחסית ללימוד, כאשר בוחרים קורס לימוד אנגלית שמשתמש בשיטה מנצחת, כל אחד יכול! קורס שכזה כולל לימוד פרונטלי בקבוצות קטנות, אתרי עזר, שימוש בטכנולוגיה, היעזרות בקבוצות חברתיות לסיוע ותמיכה ועוד. תוסיפו לאלו מורים מקצועיים ואיכותיים, והרי לכם מכלול דרכים המובילות ליעד אחד – לימוד מהיר ויעיל של אנגלית.

בהצלחה!

כתבות נוספות שאולי תאהבו

לימוד אנגלית לילדים בנוסף למסגרת בית הספר – המתנה הטובה ביותר לילדים שלכם!

אנו כהורים רוצים תמיד את הטוב ביותר עבור הילדים שלנו, אך מבלי להתכוון לפעמים אנחנו פוגעים בעתידם. מגיל צעיר מלמדים…
Bali for a Weekend

Bali for a Weekend

Bali for a Weekend If you live in Singapore, Bali will most likely be your first weekend abroad… and certainly…
Dubai דובאי

Dubai דובאי

The dream of thousands of Israelis is about to come true this summer.  This year, summer 2020, the global "Expo"…

אתרים ללימוד השפה האנגלית

אתר האינטרנט TalkEnglish ראשית נגיד כי האתר TalkEnglish הינו אתר בעברית מלאה, כך שלא תהיה לילד שלכם שום בעיה להתמצות…